Przedszkole z fantazją

W ostatnim czasie przedszkolaki miały okazję zrealizować kolejne punkty z programu "Przedszkole z Fantazją".

Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o metodę Klanzy, metodę projektowania okazji edukacyjnych oraz metodę problemową. W naszym oddziale przedszkolnym staramy się stwarzać dzieciom okazje do wszechstronnego poznawania otaczającego je świata. Maluszki uczestniczyły w warsztatach z panem pszczelarzem, kosztowały prawdziwego miodu, same skomponowały rozgrzewajacą herbatkę, którą z apetytem wypiły. Po wysłuchaniu kolejnej opowieści dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie zrobionymi bombkami. Na podstawie historii o marzeniach małej kostki lodu rozmawialiśmy na temat wartości, przyjaźni, marzeniach dzieci. Przedszkolaki eksperymentowały oraz tworzyły oryginalne dzieła z kolorowych kostek lodu.

Anna Gabas