Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

1. Start
  2. Aktualności

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

23.05.2024 r. na terenie GOSIT w Wieruszowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Wieruszów i Powiatu Wieruszowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Sukcesy Uczennic ,,Korczaka”

Siatkówka to jedna z najpopularniejszych dyscyplin zespołowych, przyciągająca do hal i przed telewizory licznych kibiców. Mówi się o niej, że jest to sport, który łączy, a nie dzieli. Dotyczy to zarówno zawodników, którzy wspólnie pracują na sukces, jak i kibiców, których...

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE W WIERUSZOWIE

21.05.2024 na stadionie GOSIT w Wieruszowie, odbyły się zawody dziecięce XXX Edycji imprezy ,,Czwartki Lekkoatletyczne’’,  w których uczestniczyła 18 osobowa reprezentacja SP 1.

NAUKOWY DZIEŃ DZIECKA w WIERUSZOWIE

Wieruszowski Dom Kultury oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z nieukrywaną radością serdecznie zapraszają wszystkich na Naukowy Dzień Dziecka, który odbędzie się już 25 maja na placu Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie!

ZABYTKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Nasza świetlica włączyła się w realizację programu Fundacji Lawendowy Anioł, mającego na celu poszerzanie wiedzy o atrakcyjnych miejscach i zabytkach województwa łódzkiego.

WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

W dniach od 6  do 11 maja 42 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie wzięło udział w wycieczce, której celem była stolica Wielkiej Brytanii – Londyn.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieruszowie wręczyła nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Zaprojektuj dedykowane zaproszenie na wydarzenie czytelnicze”.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie po raz kolejny uczestniczyła w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Literatura „Z książką na walizkach- XII łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami”, zapraszając do udziału uczniów ze szkół podstawowych.