Wycieczka mikołajkowa klasy 4 a

Przejażdżki na „reniferach”, świąteczne zabawy ruchowe z psami terapeutycznymi, przyczepianie nosa reniferowi, pakowanie prezentu tradycyjnym sposobem w grupach, wyścigi zaprzęgów reniferów to były tylko niektóre z atrakcji czekających na uczniów klasy IVa, którzy w piątek 9 grudnia 2022 r. wybrali się na wycieczkę autokarową.

W Ośrodku Rehabilitacji i Rekreacji „Na Wzgórzu” w Parzynowie czekały na nas elfy, a właściwie elfki, które oprowadziły dzieci po ogromnej stadninie liczącej 12 koni, 2 alpaki, 4 psy i 3 koty oraz jastrzębia. Opowiedziały one o zwierzętach, ich imionach, zwyczajach i charakterach. Pierwszym zadaniem dzieci było szukanie czapki świętego Mikołaja z wykonywaniem poleceń opisanych na karteczkach zawieszonych w lesie na drzewach. Należało na przykład znaleźć 5 szyszek, skakać na jednej nodze do kartki opisującej kolejne zadanie czy ułożyć z patyków na ziemi imię jednego z psów. Gorąca, pyszna czekolada z piankami i spotkanie ze świętym Mikołajem, który przyniósł drobne upominki dla każdego, dopełniły atrakcji tego dnia.

Ogromny plac zabaw z tyrolką, trampoliną i różnymi huśtawkami zapewnił czas ciekawie spędzony na świeżym powietrzu. Pogoda była wyśmienita, więc harcom nie było końca. Świąteczne gry, konkursy oraz szalone zabawy z animatorkami pozostaną w pamięci jako niezapomniana przygoda mikołajkowa.

Agnieszka Danielewicz

Ewa Junke