Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony 26 września to dzień, który ogłosiła Rada Europy, pragnąc zwrócić uwagę na znaczenie nauki języków oraz poprawić świadomość istnienia i szacunek dla wszystkich języków używanych w Europie i poza nią.

W tym czasie szkoły i instytucje kulturalne w całej Europie podejmują działania mające na celu zachęcanie do nauki języków obcych.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez nauczycieli języków obcych oraz uczniów klas ósmych. W tym roku przygotowaliśmy koncert piosenek obcojęzycznych oraz quiz, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość powitań w językach świata. Zostały również wręczone nagrody zwycięzcom konkursu okolicznościowego pn. „Miejsca, do których warto wracać”.

Laureatami zostali:

Marta Musiał z kl. IIIa (I miejsce)

Maja Stachulec z kl. Vb (II miejsce)

Kornelia Mendel z kl. IIIa (III miejsce)

Dorota Glac z kl. IIIb (wyróżnienie)

W koncercie wystąpili:

Maja Gaj i Kinga Kazuś z kl. VIIId w piosence w języku angielskim pt. „Lemon Tree”.

Wiktoria Różycka z kl.VIIIc w piosence w języku włoskim

1. „Ti Amo”.

Anastasiia Mavdiuk z kl. VIIId w piosence w języku ukraińskim pt. ”Deja Vu”.

Izabela Łakoma z kl. VIIIc w piosence w języku francuskim

1. „Champs Elysees”.

Zuzanna Gajda z kl. VIIIc w piosence w języku niemieckim

1. „Ein Stern”.

Wydarzenie dostarczyło nam wielu miłych wrażeń. Dziękujemy zwycięzcom konkursu oraz artystkom za ogromny wkład pracy i zaangażowanie.

Nauczyciele języków obcych