Z ekologią za pan brat…

Dnia 23 września uczniowie klasy 2 a wraz w wychowawczynią wzięli czynny udział w ekomikrograntach Gminy Wieruszów.

Na sam początek uczniowie dowiedzieli się o dobroczynnych działaniach ekologicznych na terenie całej gminy. Mogli posłuchać jaki wpływ mają na nasze środowisko pożyteczne owady i ptaki. Jak dbać o przyrodę i co dobrego każdy z nas może dla niej zrobić. Następnie dzieciaki wspólnie z panią Niną dokonali nasadzeń miododajnych roślin na terenie Wieruszowskiego Domu Kultury. Wspólnie posadziliśmy budleje, hortensje, jeżówki, pysznogłówki oraz ozdobne trawy. Wszystkie te działania mają na celu uświadomić nam, że otaczający nas świat to nasz wspólny dom. Jeśli nie będziemy o niego dbać stanie się brzydki, szary i bez życia. Środowisko to życie, to po prostu My.

Okoń-Wyder
K. Mania