Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tego dnia jest wybitna pisarka Janina Porazińska, ponieważ jest to dzień urodzin zasłużonej Polki. W naszej szkole również przypomniano o tym nietypowym święcie. Uczennice z aktywu bibliotecznego głośno czytały pierwszoklasistom, którzy chętnie słuchali czytanego tekstu. Głośne czytanie jest przyjemne jak i pożyteczne. Buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, rozwija język, pamięć oraz wyobraźnię, a także uczy myślenia i poprawia koncentrację.  Książki  warto czytać każdego dnia i poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.