V RETRO JARMARK

25 września 2022r. odbyła się na wieruszowskim rynku piąta już edycja jarmarku w stylu retro. Koło teatralne „Skrzaty” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Wieruszowie bierze w tej imprezie udział od samego początku.

Przedstawialiśmy już gry i zabawy z lat 20/30 – tych XX wieku, wcieliliśmy się w role gości, rabina i pary młodej podczas spektaklu plenerowego pt. „Żydowskie wesele”, prowadziliśmy też warsztaty prania. Teraz przyszła kolej na warsztaty aptekarskie, warsztaty robienia papieru i ponownie warsztaty prania. Na warsztatach aptekarskich mieliśmy wynaleźć szczepionkę przeciwko czarnej ospie. Dzieci bawiły się przednio a chętnych do wzięcia udziału w warsztatach było dużo. Interesujące były pieniące się menzurki, pipety i zmieniające kolor różnego rodzaju płyny. Po zabawach z wynajdywaniem szczepionki można było spróbować prania na tarze w bali i zrobić sobie ozdobny papier czerpany. Pogoda podczas jarmarku była piękna więc niedzielne popołudnie minęło bardzo miło i przyjemnie, spotkamy się tu znowu za rok.

Opiekun koła teatralnego „Skrzaty”
Halina Biegańska