„Umiem pływać”

Od 4 kwietnia 2022r. przez 10 kolejnych poniedziałków grupa 45 uczniów klas II z Korczaka, będzie realizowała zajęcia nauki pływania w ramach programu „Umiem pływać”.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Należy podkreślić, że dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Dziękujemy Gminie Wieruszów za wsparcie w realizacji programu.