POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE 2024

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie zorganizowała „Powiatowe Potyczki Matematyczne” pod patronatem starosty wieruszowskiego i burmistrza Wieruszowa, we współpracy z Otwartą Pracownią Rozwijania uzdolnień Matematycznych ASYMPTOTA, reprezentowaną przez panią Czesławę Knul- metodyka matematyki.

20 marca 2024 r. uczniowie klas IV-VIII  ze szkół powiatu wieruszowskiego przystąpili do rozwiązywania zadań matematycznych, których poziom był dostosowany do kategorii wiekowej uczestników. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów:
z klas VII: Piotr Połomski i Hanna Stojecka;
z klas VI:Antoni Glac i Tomasz Dąbik;
z klasy V: Maria Gola i Jakub Kamiński
z klasy IV: Aleksy Kacyna i Adrian Golański

Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie czterech otwartych zadań. Po tym czasie komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania kart odpowiedzi.Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:
PIOTR POŁOMSKI zajął 3 miejsce i ALEKSY KACYNA otrzymał wyróżnienie
. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i trudu włożonego w przygotowanie.