Warsztaty wielkanocne u Krasnoludków

Przedszkolaki od kilku dni z utęsknieniem wyczekują wiosny. Podczas codziennych spacerów szukają jej oznak. Uczą się piosenek, które mają za zadanie odgonić mroźne dni i przywołać słońce na niebie.

Tworzą piękne prace plastyczne, sadzą wiosenne kwiatki i zakładają przedszkolną szklarnię. Oprócz czekania na wiosnę, dzieci powoli przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Są to bardzo radosne, rodzinne święta, które są uwielbiane przez przedszkolaków.

W naszym oddziale ten czas jest bardzo pracowity. Dzieci w następnym tygodniu będą poznawać tradycje i zwyczaje wielkanocne, natomiast nasze przygotowania zaczęliśmy od dekoracji sali.

W dzisiejszym dniu grupę Krasnoludków odwiedziły starsze koleżanki z klasy IV B. Dzieci wspólnie stworzyły piękne, świąteczne zawieszki, którymi udekorowały gałązki wierzby. Zajęcia te miały na celu integrację dzieci, rozbudzenie w nich wyobraźni, kreatywności a także wspaniałą zabawę.

Bardzo dziękujemy dziewczynkom z klasy IV B oraz wychowawczyni pani Asi Grzesiak za przemiłe odwiedziny.

Anna Gabas