Wycieczka klasy 7b do Wrocławia

,,Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi, luby.”

Te słowa wypowiedziane przez Papkina, kiedy Klara przedstawia  wymagania wobec kandydata na męża, mogliśmy usłyszeć podczas spektaklu ,,Zemsta” , który obejrzeliśmy w Teatrze Komedia we Wrocławiu.

Sztuka wprowadziła nas w czas, który w rzeczywistości nie odbiega od realiów współczesnego świata, w którym żyjemy. Zmienił się wprawdzie język, strój, architektura, lecz ludzie pozostali tacy sami. Na szczęście wszystko kończy się dobrze, zwaśnieni sąsiedzi, Cześnik i Rejent, podają sobie rękę na zgodę.
Ponieważ ,,Zemsta” Aleksandra Fredry  jest lekturą omawianą na lekcjach języka polskiego, tym bardziej cieszyliśmy się, że mieliśmy możliwość zobaczyć tę sztukę na deskach teatru.
       Po spektaklu zwiedziliśmy  najstarszą, zabytkową część Wrocławia – Ostrów Tumski, który w czasie II wojny światowej został niemal doszczętnie zniszczony. Obecnie jest to miejsce często odwiedzane przez turystów, spacerowiczów i zakochanych.
          Następną atrakcją naszej wycieczki było Kolejkowo, które mieści się w  wieżowcu Sky Tower. Kolejkowo ukazuje życie Wrocławia i Dolnego Śląska w miniaturowym wydaniu. Życie toczy się tu jak w rzeczywistości. Mieszkańcy wiodą swoje, nie zawsze spokojne życie, jeżdżą tramwaje, pociągi, płynie statek  po Odrze. Budzi się dzień i zapada zmrok, nawet pada deszcz. Moc atrakcji dopełnia testowanie interaktywnych przycisków, dzięki którym pracują dźwigi, a także przemawiają złote rybki.
         Wycieczka była dla uczniów mile spędzonym czasem i stała się inspiracją do kolejnych  klasowych wyjazdów.

Monika Szafrańska
                                                                                                       Joanna Kawula