Co słychać u Pierwszaków?

Oprócz codziennej nauki pisania, czytania, liczenia pierwszoklasiści uczestniczą w dodatkowych zajęciach oraz wydarzeniach szkolnych.

W minionym tygodniu celebrowano walentynki, które wywołały sporo emocji! Uczniowie mieli bowiem okazję okazać sobie sympatię, wysyłając - za pośrednictwem walentynkowej poczty - kartki z życzeniami. W środę obchodzono Dzień Pizzy. Dzięki pomocy opiekuna koła kulinarnego Pani Ninie Okoń-Wyder dzieci samodzielnie przygotowały pizzę, którą następnie zjadły w klasach. Zachwytom nad smakiem dania nie było końca. Uczniowie klasy I a i I b wsparli także słodką akcję charytatywną dla Julki. W piątek natomiast gościli w pracowni biologicznej, by poznać pracę biologa. Nauczyciel biologii Pani Kamila Rosińska udostępniła dzieciom mikroskop, przeprowadziła doświadczenie, zaprezentowała wyposażenie pracowni, co wzbudziło ogromne zainteresowanie. W piątek obchodzono także Dzień Kota - uczniowie klas pierwszych zapoznali się z ciekawostkami na temat życia tych zwierząt. Jak widać edukacja najmłodszych uczniów dostarcza sporo wartościowych doświadczeń społecznych, emocjonalnych, intelektualnych, co pozytywnie wpływa na proces kształcenia i wychowania.

Wychowawcy klas pierwszych