MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LEGO

Klocki Lego z pewnością należą do najbardziej znanych zabawek na świecie. Chociaż pojawiły się pod koniec lat 40. XX wieku, do dziś cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci! Duńskie klocki doczekały się nawet własnego święta.
Kiedy jest obchodzone i jak można je uczcić?
Święto ustanowiono na 28 stycznia.

Dlaczego właśnie ta data została wybrana?
Jest to związane z ważnym etapem w historii duńskiej firmy produkującej klocki Lego. Popularne do dziś elementy z 8 wypustkami (znane jako 2x4) trafiły do sklepów w Danii w 1949 roku. Ze względu na możliwość tworzenia z ich pomocą wielu różnych konstrukcji, zapewniały świetną zabawę dzieciom i to pozostało właściwie bez zmian. Charakterystyczny dla klocków Lego sposób łączenia został opatentowany dopiero 9 lat później, a dokładnie 28 stycznia 1958 roku. Międzynarodowy Dzień LEGO ustanowiono na pamiątkę właśnie tego wydarzenia. Klocki duńskiej firmy zyskały popularność, ponieważ pozwalają rozwijać kreatywność i wyobraźnię, a jednocześnie są bardzo proste w użyciu i można je ze sobą dowolnie łączyć. Pozwalają więc tworzyć nieskończenie wiele różnych konstrukcji. Sukces klocków Lego sprawił, że powstały nie tylko specjalne ich serie oraz zestawy, ale też oparte na licencji Lego gry, gazety, a nawet filmy i parki rozrywki. Wśród naszych uczniów są prawdziwi pasjonaci układania Lego, dlatego pierwszoklasiści, a wśród nich pasjonatów nie brakuje, podczas zajęć dodatkowych uczcili ten wyjątkowy dzień, tworząc pomysłowe konstrukcje ze swoich zbiorów.

Wychowawcy klas pierwszych