Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego przypada Dzień Numeru Alarmowego 112. Numer ten funkcjonuje we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Założeniem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy na temat właściwego korzystania z systemu powiadamiania ratunkowego.

W tym celu, przedstawiciele naszego szkolnego wolontariatu: Zuzia Maja i Patryk odwiedzili grupy starszych przedszkolaków z wieruszowskich przedszkoli nr 1 i nr 2 oraz oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka. Przedszkolaki dowiedziały się do czego służy numer 112, kiedy należy z niego skorzystać, w jaki sposób go wybrać w telefonie, jak trudną pracą zajmują się strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci, jak również, jakie zagrożenia wynikają z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dzieci utrwalały numer 112 poprzez karty pracy, kolorowanki, piosenkę, wysłuchanie opowiadania z „Przygód Fenka”. Zajęcia miały charakter edukacyjny, a dzięki informacjom przekazanym w ich trakcie, dzieci będą w stanie skuteczniej wezwać pomoc. Prowadzący przypomnieli najmłodszym, że na numer alarmowy 112 należy dzwonić tylko i wyłącznie w przypadku zagrożenia zdrowia i życia swojego lub innych.