Jesteś tutaj:

Mali ogrodnicy

Przedszkolaki dobrze wiedzą, że wiosna to czas sadzenia i siania roślin, dlatego też mali ogrodnicy postanowili założyć w swojej sali wiosenny ogródek.

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE OKIEM KAMERY

W dniu 7marca 2024r. Klub Poszukiwaczy Zaginionych Pasji przeprowadził kilka rozmów z rodzicami, nauczycielami i uczniami, którzy licznie przybyli na dzień otwarty naszej szkoły.

„Mistrz Poprawnej Polszczyzny”

12 marca 2024 r. odbędzie się szkolny konkurs „Mistrz Poprawnej Polszczyzny” pod Patronatem Intermarche. Adresatami konkursu są uczniowie z klas IV-VIII. Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. W związku z tym, uczniowie klasy 3A odwiedzili Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie.

"Witajcie w naszej bajce”

"Witajcie w naszej bajce” - pod tym hasłem odbył się Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Wieruszowie. Było kolorowo, bajkowo i magicznie.

Konkursy KRUS dla dzieci rozpoczęte!

Gospodarstwo rolne dla wielu dzieci jest domem, miejscem zabawy i wypoczynku. Dbajmy o to by zapewnić bezpieczne warunki przebywania, wyjaśniać niebezpieczeństwa na jakie mogą być narażone oraz wskazywać sposoby ich unikania.

"Shine like a star"

29 lutego 2024r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej pt. “Shine like a star”.

Magiczne smaki Włoch

Magiczne smaki, romantyczne miejsca, antyczna historia...takie właśnie są Włochy. Kraj, który upatrzyliśmy sobie na wirtualną podróż.

Kuchnia włoska

Kuchnia włoska jest najbardziej popularną kuchnią regionalną na świecie. Każdy zna dania włoskie takie, jak pizza, spaghetti, panna cotta czy tiramisu. Jaka jest historia kuchni włoskiej, co jeszcze ją charakteryzuje i na czym bazują jej tradycyjne dania?

Wycieczka klasy 7b do Wrocławia

,,Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi, luby.”

Te słowa wypowiedziane przez Papkina, kiedy Klara przedstawia  wymagania wobec kandydata na męża, mogliśmy usłyszeć podczas spektaklu ,,Zemsta” , który obejrzeliśmy w Teatrze Komedia we Wrocławiu.