ZDROWIE NA TALERZU W ZGODZIE Z PIRAMIDĄ ŻYWIENIA

Uczniowie klasy 4a i 4b, w ramach realizacji zagadnień prozdrowotnych, wzięli udział w projekcie przyrodniczo-językowym, propagującym zdrowy styl życia.

Zdobytą na lekcjach przyrody wiedzę zaprezentowali wykonując samodzielnie piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Opracowane piramidy zostały wykorzystane również na języku angielskim, ponieważ uczniowie obok polskich nazw produktów mieli za zadanie napisać je również języku angielskim, co było wspaniałą okazją do utrwalenia słownictwa z zakresu zdrowej żywności.

Uczniowie, opracowując swoje projekty, wykazali się dużym zaangażowaniem oraz pomysłowością, wymieniając się przy tym swoimi opiniami, a co najważniejsze, to utwierdzili się w przekonaniu, że warto dbać o zdrowie, które jest największym skarbem każdego człowieka.

Koordynatorzy projektu:

Aleksandra Kula