Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

sladami polskiej kultury 1 CopySerdecznie zapraszamy
wszystkich Rodziców wraz z dziećmi na pierwsze spotkanie ze szkołą 1 marca 2020 r. w godzinach 15.00-17.00

oddział przedszkolny 17 Copy

Proponujemy:

- zwiedzanie szkoły
- spotkanie z nauczycielami
- zajęcia sportowe
- warsztaty kulinarne
- biesiadę folklorystyczną "Śladami polskiej kultury ludowej" w wykonaniu uczniów kl. Ia i Vd 

ogrodek-6b 2W dniu 22.05 2014 r. klasa VI B przeprowadziła dokładne pomiary ogródka dydaktycznego. Przy użyciu różnych przyrządów mierniczych oraz kalkulatorów uczniowie wykorzystali wiedzę matematyczną, aby przeliczyć poszczególne elementy ogródka.  Wyniki są następujące: na ogrodzenie zużyto 47,6 m siatki o wysokości 1,45 m. Na długości 21,9 m ogródek przylega do boiska Orlik, przez co można było zaoszczędzić na siatce ogradzającej. Położono kostkę na 33,25 m2 pod altanką, a na ścieżki wykorzystano 33 m2 powierzchni ogródka. Policzono również wszystkie posadzone krzaki, tuje oraz powierzchnie zagospodarowane na rabatki z kwiatami.

Uczniowie wykazali się niezwykłą precyzją podczas pomiarów. Dyskutowali nad kosztami i oszczędnościami związanymi z organizacją całego ogródka. Sprawdzili średnie ceny siatki, krzewów, roślin i kostki, dzięki czemu mogli przygotować kosztorys.  Taka lekcja matematyki pozwoliła zauważyć, jak ważna jest ta dziedzina wiedzy w życiu codziennym oraz wykorzystać informacje z lekcji w praktyce.

Agata Kowalczyk - Baryga

ogrodek-6b 1ogrodek-6b 3   ogrodek-6b 4

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...