Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

tablice_interaktywne_1
Oto kilka powodów,  dla których w szkole warto korzystać z tablicy interaktywnej:
Tablica interaktywna staje się obecnie znaczącym narzędziem edukacyjnym o rozbudowanych możliwościach. Posiada ona funkcje, którymi nie dysponują inne środki dydaktyczne.
 

Tablica interaktywna w ciekawy sposób umożliwia prezentację całej grupie uczniów materiałów multimedialnych oraz w dowolnej chwili nanoszenie na nich własnych uwag. Stosowanie tablicy zbliża metodę poglądową do praktycznej, gdzie zamiast tylko obserwować możemy też działać, wykonywać ćwiczenia i rozwiązywać zadania, np. poprzez gry interaktywne na oczach całej grupy. Dzięki takim zajęciom uczniowie rozwijają swoje umiejętności i utrwalają zdobytą wiedzę. Uczą się, zarazem świetnie bawiąc!

Tablica interaktywna zapewnia stały dostęp do informacji. Wszelkie notatki sporządzone przy jej użyciu mogą zostać zapisane i wykorzystane w dowolnej chwili na kolejnych lub innych zajęciach, np. lekcjach powtórzeniowych albo zespołach wyrównawczych. Dołączone oprogramowanie dopuszcza archiwizację danych (np. na serwerze szkolnym) lub rozesłanie ich treści pocztą elektroniczną do zainteresowanych.

Zalety tablicy interaktywnej rozrastają się wręcz bezgranicznie przy jednoczesnym użyciu Internetu (wyszukiwarki, serwisy edukacyjne i naukowe, mapy świata, encyklopedie, słowniki itd.), a Skype umożliwi wideokonferencję z osobą, która wygłosi wykład, udzieli wywiadu lub podejmie dyskusję.
Badania dowodzą, że młodzież korzystająca z nowoczesnych technologii uczy się chętniej i osiąga lepsze wyniki.
Aldona Dymacz-Wróbel
CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...