Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

W październiku 2012r. z inicjatywy pedagoga szkolnego powstał
KLUB POSZUKIWACZY ZAGINIONYCH PASJI.

Naszym celem jest odnalezienie i prezentacja osób, które żyją z pasją. Każdy z nas zna takie osoby, które mają hobby, zainteresowania, osiągają sukcesy, biją różne rekordy i nie chwalą się tym – robią to, ponieważ to kochają i tym żyją. Są to ludzie, od których możemy się wiele nauczyć. Kontakt z nimi wprowadza nas w ich zaczarowany świat, miejsce pełne ciężkiej pracy, poświęceń, wielu wyrzeczeń oraz poczucia spełnienia i wewnętrznej satysfakcji z tego, co robią. Oni kochają życie, nie marnotrawią swoich talentów, tylko je rozwijają i dzięki temu są bogaci w doświadczenia i szczęśliwi.
Do dziś /17 luty 2021r./ przeprowadziliśmy ponad 40 wywiadów z różnymi, wspaniałymi ludźmi żyjącymi z pasją. Oto wywiady z bieżącego roku szkolnego:

marcin tWywiad z nauczycielem
Marcinem Tamborskim
miłośnikiem przygód i podróży

W dniu 8 października 2020r. Klub Poszukiwaczy Zaginionych Pasji przeprowadził wywiad z Marcinem Tamborskim, nowym nauczycielem informatyki w naszej szkole. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się o urozmaiconej drodze życiowej oraz zainteresowaniach naszego rozmówcy. Było to bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie, za które dziękujemy panu Marcinowi.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z rozmowy, którą przeprowadziły: Justyna Dymała, Julita Skowrońska i Maja Howis.

nick aleksandraSPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI
Nick Martland
i Aleksandra Chmielewska
Rozmowa z miłośnikami przygód i podróży

W dniu 4 listopada 2020r. Klub Poszukiwaczy Zaginionych Pasji przeprowadził wywiad z Nickiem Martlandem i Olę Chmielewską, którzy połączyli pracę zawodową z podróżowaniem. Oboje pracują na ogromnych statkach wycieczkowych. Pływają po morzach i oceanach zwiedzając piękne zakątki naszej planety. Wywiad częściowo jest w języku angielskim, gdyż Nick pochodzi z Wielkiej Brytanii. Było to bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie, za które dziękujemy naszym gościom. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z rozmowy, którą przeprowadziły: Justyna Dymała, Maja Howis i Michalina Kos.
Chętnych uczniów zapraszamy oczywiście do współpracy.

Pedagog szkolny M. Gasztych

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...