Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

jaselkacienie

Okres Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są przedstawienia ukazujące wydarzenia z Betlejem- Jasełka. 

Jak co roku koło teatralne „ Skrzaty”, pokonując wiele trudności, związanych z obecną sytuacją w kraju, przygotowało Jasełka w nietypowy sposób opowiadając historię narodzenia Jezusa. Pomiędzy kolejnymi aktami przedstawienia wybrzmiewają słowa z listu świętego Pawła czy też z Ewangelii Świętego Łukasza, przeplatane niezwykłymi, wzruszającymi scenami Narodzenia Pańskiego. W biblijne role wcielili się uczniowie koła teatralnego z klasy VII a I VI . Występ urozmaiciła niezwykła para taneczna: Szymon Siwek i Natasza Musialska

Serdecznie dziękuję pani Halinie Biegańskiej – reżyserowi przedstawienia oraz opiekunowi koła teatralnego. Dziękuję uczniom- wspaniałym aktorom, którzy przybliżyli nam radosny czas oczekiwania narodzenia Jezusa oraz magię wigilijnej nocy.  

Dziękuje nauczycielom, którzy pomogli w nagraniu oraz realizacji przedstawienia, pani Ewie Junke, panu Marcinowi Tamborskiemu oraz panu Rafałowi Prokopowi.  

Czasami zwykły uśmiech i gest podania ręki drugiemu człowiekowi, powoduje przemianę w innych i w nas samych... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Gorąco zachęcam do obejrzenia wyjątkowych jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

Agata Barańska

jaselka

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...