Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

zakonczenie przedszkoleCzy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, co tam chcecie.
Ja wiem jedno - to przedszkole
Jest najlepsze w całym świecie.

W środę w zeszłym tygodniu, tak jak w całym kraju we wszystkich szkołach i w większości przedszkoli, i w oddziałach przedszkolnych przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) odbyło się uroczyste zakończenie soku Szkolnego 2018/2019. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczystość (podsumowującą życie przedszkola w pierwszym etapie przygód edukacyjnych), na którą przybyli wszyscy rodzice przedszkolaków oraz Panie Dyrektor. Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, już dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. To z nimi pożegnały się wychowawczynie oraz młodsi koledzy. Na koniec przyszedł czas na nagrody, dyplomy i podziękowania. Pani Dyrektor wręczyła nagrody i dziękowała dzieciom za przedstawienie oraz życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola, a wychowawczyniom za przygotowanie tak wspaniałej części artystycznej. Wychowawczynie podsumowały cały rok pracy, podkreślając, iż był to rok bogaty w przeróżne prace, doświadczenia i wydarzenia.
Najważniejszymi wydarzeniami w tym roku szkolnym było: 100-lecie powstania szkoły w Cieszęcinie, które wywołało wiele wspomnień i wzruszeń. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli nauczyciele pracujący w byłej już Szkole Podstawowej w Cieszęcinie. Kolejna uroczystość to gminny konkurs kulinarny Mini MasterChef, który okazał się wspaniałym pomysłem. Przez cały rok szkolny była prowadzenia innowacja pedagogiczna "Mały mistrz kuchni". Został również napisany projekt z minigrantów. Projekt dofinansowany jest ze środków zadania "Mikrogranty w Łódzkiem", lokalny program Mikrograntów: Mikrogranty na realizację inicjatyw lokalnych – GMINA WIERUSZÓW 2019 finansowego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz ze środków Gminy Wieruszów, z którego uzyskaliśmy 4 000 zł na zakup nowych kuchenek elektrycznych.
Na zakończenie rodzice złożyli podziękowania za opiekę, cierpliwość, serce i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych.
Wszystkim dzieciom tym małym i tym dużym oraz pedagogom życzę udanych wakacji pełnych wrażeń i przygód.

Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...