Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

cala polskaW dniach od 1 do 9 czerwca 2019r. odbywa się największe coroczne święto czytelnicze - XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.  Nasza szkoła, jak co roku również włączyła się w tę akcję, ponieważ wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Postanowiliśmy więc czytać dzieciom włączając w tę akcję zaproszonych gości: rodziców, dziadków, nauczycieli, itp.  Podsumowaniem całej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” było spotkanie dzieci z klas I-III z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Wieruszowie – p. Pauliną Jany; z przedstawicielką szpitala powiatowego – p. Beatą Śmiałek; z przedstawicielką Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Dąbrowską; z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie – p. Karolem Brylakiem; z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie - p. Anną Stępień; z przedstawicielką Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Żłobińską; z przedstawicielką Miejsko-Gminnej Biblioteki w Wieruszowie - p. Bernadetą Okoń; z pracownikiem socjalnym - p. Marceliną Siubiak; z nauczycielem karate - p. Piotrem Makowskim, którzy wystąpili przed dziecięcą publicznością dnia 5 czerwca 2019r. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały baśni i wierszy znanych pisarzy w wykonaniu tak znakomitych gości. Przygotowywały także własnoręcznie wykonane prezenty i medale, wręczały dyplomy i nagradzały czytających oklaskami. Dzieci natomiast zostały obdarowane słodyczami. Cała akcja przebiegała w miłej, życzliwej atmosferze i z pewnością rozbudziła wśród uczniów zainteresowania czytelnicze.

Beata Łuczak

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...