Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

czytamy 600

10 maja bieżącego roku braliśmy po raz pierwszy udział w Ogólnopolskiej akcji społecznej - Bicia rekordu czytania na przerwie. Uczniowie chętnie przystąpili do udziału w konkursie. Klasy I – III czytały w klasach we wcześniej przygotowanych strefach czytania. Cała akcja odbyła się na trzeciej przerwie lekcyjnej i trwała od godziny 10:35 do godziny 10:45. Brało w niej udział 325-ciu uczniów z klas I – VIII, choć nie wszystkie klasy czytały na przerwie. Łącznie w akcji brało udział 21 klas wspieranych czynnie przez 12-tu nauczycieli. Oddziały przedszkolne nie brały udziału w akcji. Całość kampanii społecznej była dokumentowana przez panią Agnieszkę Danielewicz - wychowawcę świetlicy, panią Beatę Łuczak – wychowawczynię klasy I b oraz panią Agnieszkę Brylak – wychowawczynię klasy II c. Pomimo twórczego zamieszania okazało się, że każde miejsce jest dobre na czytanie. Uczniowie klas starszych czytali nawet na korytarzu. Klasę II a do czytania motywowała pani Mirosława Żyła - bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie. W tym dniu wzrosła nam znacznie statystyka wypożyczeń. Całe wydarzenie okazało się niezwykle twórcze i budujące. Wcześniej uczniowie mogli podziwiać wystawę na temat zalet książek i czytania oraz hasła promujące czytanie i bibliotekę jako miejsce przyjazne uczniowi. Piątkowe czytanie było podsumowaniem Tygodnia Bibliotek w naszej szkole.

Bibliotekarz przy Szkole Podstawowej nr 1
im. Janusza Korczaka w Wieruszowie
J. Rejman

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...