EKOLOGICZNY HAPPENING Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych i uświadomienie, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Z tej okazji  uczniowie klas I – V, pod opieką nauczycieli, jak również Dyrektora Szkoły – Pani Agaty Barańskiej, uczestniczyli w happeningu ekologicznym. Tegoroczne obchody odbyły się
pod hasłem Planeta vs. Plastik !!!

Uczestnicy, trzymając w ręku kolorowe balony, jak również własnoręcznie wykonane transparenty, przy odgłosach muzycznych instrumentów, przemaszerowali barwnym korowodem pod Urząd Miejski w Wieruszowie, skandując hasła ekologiczne. Tam mieli przyjemność spotkać się z włodarzem miasta – Panem Rafałem Przybyłem, który dokonał wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu „EKORYMOWANKA”.

A oto laureaci:

Magdalena Danielewicz kl. 4b – I miejsce

Tymoteusz Promny kl. 4b – I miejsce

Natalia Szafrańska kl. 4b – II miejsce

Patrycja Moga kl. 4a – II miejsce

Maria Krzyżanowska kl. 4b – III miejsce

Oliwia Zawada kl. 4a – III miejsce

Wyróżnienia:

Kornelia Mendel – kl. 4a

Igor Różycki – kl. 4a

Hanna Kizys – kl. 4a

Milena Kamińska – kl. 4b

Karolina Krawczyk – kl. 4b

Oskar Osadnik – kl. 4b

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również klasa 5a, której uczniowie wspólnie ułożyli tekst, po czym wyrecytowali go w czasie happeningu. Ich EKORYMOWANKA niosła przesłanie dla wszystkich ludzi chcących dbać o jakość naszej planety.

Dzięki takim działaniom, jak obchody Dnia Ziemi, zwiększa się świadomość ekologiczna uczniów, rodziców i mieszkańców naszego miasta.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas !!!

Aleksandra Kula i Joanna Kawula