Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

teatr kalisz 1230 listopada 2018 roku dzieci z klas drugich wraz z wychowawcami, pojechały do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na przedstawienie „Kopciuszek’’ na motywach opowieści Charlesa Perraulta. Na scenie aktorzy po mistrzowsku przypomnieli nam starą prawdę naszych ojców, że „nie szata zdobi człowieka’’, ale że najważniejsza jest uczciwość i wzajemny szacunek. To mogli zobaczyć uczniowie na scenie, gdzie w Bajkowym Królestwie od bardzo dawna nie wydarzyło się nic niezwykłego. Od tak dawna, że nikt już nie pamięta jakichkolwiek magicznych zdarzeń. Bardzo boleje nad tym stary dobry Król i aby zaradzić brakowi czarownych wydarzeń postanawia zorganizować wielki uroczysty bal. Na zabawę wybiera się zła Macocha i jej rozkapryszone córki, które mają nadzieję, że zostaną zapisane w księdze największych piękności Królestwa i spodobają się Księciu. Kopciuszek także marzy, aby chociaż popatrzeć na zabawę przez okno, ale zła Macocha zadaje jej mnóstwo pracy. Dobrej dziewczynie przybywa z pomocą Wróżka… i tak zaczyna się klasyczna bajka.
Barwne kreacje, ciekawa muzyka, wzbudziły wiele emocji wśród uczniów. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, które zapewniło im niezapomniane przeżycia. Do szkoły wrócili nie tylko z uśmiechem na buzi i dobrym humorem, ale także z nową wiedzą na przyszłe, dorosłe życie.


Wychowawcy

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...