Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

 wywiad z polonistka

Aby wyświetlić film, kliknij na obrazek...

ojczyste słowoW roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczestnicy projektu "Żyj z pasją"  postanowili przeprowadzić wywiad ze świadkiem historii. 22 października 2018r. Klub Poszukiwaczy Zaginionych Pasji odwiedził panią Mariannę Polak, emerytowaną nauczycielkę języka polskiego mieszkającą na Kowalówce. Pani Marianna opowiedziała nam historię swojego dzieciństwa. Usłyszeliśmy o jej bolesnych doświadczeniach z czasów II wojny światowej i pobytu w obozie koncentracyjnym w Dachau. Zobaczyliśmy także autentyczne dokumenty, zdjęcia i pamiątki z tych odległych czasów. Było to bardzo wzruszające i wartościowe spotkanie, za które dziękujemy pani Mariannie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z rozmowy, którą przeprowadzili: Julia Biegańska, Weronika Bajka, Hanna Kos i Nikola Gajewska. W galerii zdjęć znajdują się między innymi fotografie dokumentów obozowych, pisma wydawanego w obozie oraz wielu rodzinnych pamiątek z archiwum domowego pani Marianny Polak.

Pedagog szkolny
Michał Gasztych

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...