Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

spotkanie z pisarka24 października 2018 roku klasy IIa i IIb z wychowawczyniami Gabrielą Kowalczyk i Marzeną Sokołowską oraz klasa Vc z wychowawczynią Ewą Junke wybrały się do biblioteki na spotkanie z pisarką Martą Fox. Tematem jej twórczości są problemy dzieci i młodzieży, związane głównie z dojrzewaniem emocjonalnym. Pisarka tworzy powieści z dużym znawstwem współczesnych realiów. Dotyczy to zwłaszcza języka, ale także zwyczajów, np. używania komputera, elektronicznego dziennika czy korespondencji przez nowoczesne komunikatory. W książkach Marty Fox wyraźnie naszkicowana jest tematyka intymności, traktowana jako istotna część ludzkiego doświadczenia.
Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich książkach, lekturach przez nią czytanych i różnych przygodach związanych z pisarstwem. Pisarka czytała fragmenty swoich książek, rymowała z dziećmi. Odpowiadała też na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Po spotkaniu uczestnicy wydarzenia mogli zakupić książki Marty Fox i otrzymać autografy.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wieruszowie poczytajki" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...