Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

sprzątanie21 września 2018r. na godzinie wychowawczej uczniowie klas IV- VII wzięli udział w dorocznej akcji ekologicznej. Fundacja "Nasza Ziemia" w tym roku przeprowadziła już 25 edycję tej akcji w Polsce. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...