Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

zabawy z liczba piW dniu 15.06 odbywały się w klasach konkursy pod hasłem „Zabawy z liczbą Pi”. Konkurs był rozgrywany w dwóch kategoriach: układanie słów z sylabą „pi” na czas, oraz recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Na początek przedstawiono historię liczby „PI”, pokazując jak ta liczba wygląda oraz w jakich sytuacjach jest wykorzystywana. Następnie uczestnicy zapoznali się ponownie z regulaminem każdej z konkurencji i zaczęły się rywalizacje.
W konkursach wzięło udział 29 osób z klas IV – VII. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, poziom rósł z każdym kolejnym zawodnikiem.
W konkurencji >>Układanie słów z sylabą „pi”<< wzięło udział 15 osób. Zwycięzcami zostali:
- w kategorii dziewcząt:
I. Weronika Światłowska IV d
II. Julia Poślad IV d
III. Julia Aleksandrowicz IV d
- w kategorii chłopców:
I. Igor Czekalski VII a
II. Dawid Blewąska VII a
III. Mateusz Szypulski VII a oraz Robert Czukiewski IV d
W konkurencji >>Recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby „pi"<< wzięło udział 14 osób, jednak tutaj zaskoczenia były ogromne. Oto wyniki:
- w kategorii dziewcząt:
I. Natalia Klaczyńska VII b
II. Vanessa Szkop VII b
III. Nikola Gajewska VII a
- w kategorii chłopców:
I. Olaf Ceglarek VII b
II. Remigiusz Trzeciak VI c
III. Michał Mrugała VII b

Olaf Ceglarek okazał się bezkonkurencyjny w recytacji rozwinięcia liczby Pi. Zaprezentował i wyrecytował z pamięci 204 cyfry po przecinku rozwinięcia dziesiętnego. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciel słuchali tego z niedowierzaniem. Wszyscy zgodnie przyznali, że pamięć chłopca jest bez wątpienia fenomenalna. Olaf stwierdził, że może zapamiętałby więcej, ale tylko tyle sobie wypisał do zapamiętania i wszystkie liczby, których się uczył wyrecytował bezbłędnie.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz cenne nagrody. Wśród nich były koszulki, kubki, kalkulatory, tablice matematyczne, gry logiczne i matematyczne, przybory geometryczne, długopisy, notesy, zakładki oraz słodycze. Nagrody symbolizowane liczbą π i matematyką pozytywnie zaskoczyły wszystkich.
Była to pierwsza edycja takich zabaw. Jednak widząc chęć i zaangażowanie uczniów, chętnie przygotujemy kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym 3.14 czyli 14 marca w Dzień Liczby Pi.
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnej edycji „zabaw z liczbą Pi”.

Agata Kowalczyk - Baryga

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...