Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

zakonczenie przedszkoleDzieciństwo ma zaledwie kilka lat
i krótkie spodnie w kratkę.
Na twarzy uśmiech, we włosach wiatr,
A w buzi czekoladkę.

W piątek, tak jak w całym kraju, również w oddziałach przedszkolnych przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczystość pożegnalną grupy starszej z przedszkolem, na którą przybyli wszyscy rodzice przedszkolaków oraz panie dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego poloneza. Potem była część artystyczna, program był bardzo różnorodny - były piosenki, wierszyki i tańce. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, już dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. To z nimi pożegnały się wychowawczynie oraz młodsi koledzy. Na koniec przyszedł czas na nagrody, dyplomy i podziękowania. Pani Dyrektor wręczyła nagrody i dziękowała dzieciom za przedstawienie oraz życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola, a wychowawczyniom za przygotowanie tak wspaniałej części artystycznej. Wychowawczynie podsumowały cały rok pracy, podkreślając, iż był to rok bogaty w przeróżne prace, doświadczenia i wydarzenia. Wyróżnieniem dla tak maleńkiej gruby było wzięcie udziału w plebiscycie na najlepsze przedszkole 2018 roku, w którym zdobyliśmy trzecie miejsce, uzyskując prawie 200 głosów. Podziękowały za współpracę i mile spędzony wspólnie czas. Na zakończenie rodzice złożyli podziękowania za opiekę, cierpliwość, serce i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych.
Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnicę przygody, jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercu, ale i uśmiechem na ustach, życzę przedszkolakom – POWODZENIA W SZKOLE! Natomiast wszystkim dzieciom wspaniałych i pełnych przygód wakacji.

Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...