Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

czytanie dzieciomPrzedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) już po raz kolejny wzięły udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
Czytanie dzieciom bajek czy opowiadań ma wpływ na rozwój intelektualny, przyspiesza rozwijanie się mowy i umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły do działań. Każdego dnia dzieci w przedszkolu wysłuchują opowieści czy wierszy. Panie starają się urozmaicać czytaną lekturę. Dzieci, również i w domu wzbogacają swoją wiedzę i umiejętności, słuchając czytanych bajek.
Nowym i na pewno miłym doświadczeniem było wysłuchanie bajek czytanych przez inne osoby, niż te z codziennego życia. Dlatego przedszkolaki chętnie wzięły udział w akcji i z uwagą wysłuchały książeczek czytanych przez przedstawicieli różnych zawodów, którzy wczoraj nas odwiedzili. Wśród nich były panie z różnych urzędów, pan policjant i pan strażak oraz ksiądz kapelan.
Bardzo serdecznie im dziękujemy.

 Przedszkolaki z wychowawczyniami

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...