wieruszow 65 2018wieruszow ksiazka na walizkachDSC00175 rs

Nasza szkoła uczestniczyła w finale VI edycji akcji czytelniczej „Z książką na walizkach. A to historia!”, który odbył się 12 maja 2018 r. w Wieruszowie. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną, Wydawnictwem Literatura, Urzędem Gminy Wieruszów oraz Biblioteką Powiatową i Pedagogiczną. W akcję włączyły się również szkoły i przedszkola prezentując scenki teatralne przedstawiające fragmenty książek oraz sylwetki pisarzy obecnych podczas finału. Grupę uczniów z naszej szkoły występujących w przedstawieniu pt. "Jeden dzień z życia Wilczka" przygotowały panie H. Biegańska i J.Kawula.

W tym dniu gościli: Grażyna Bąkiewicz, Anna Czerwińska-Rydel, Kalina Jerzykowska, Barbara Kosmowska, Zuzanna Orlińska, Katarzyna Ryrych, Kazimierz Szymeczko i Paweł Wakuła, który z okazji 650-lecia Wieruszowa napisał książkę dla najmłodszych „Wierusz i nikt”. Obecność pisarzy dawała możliwość do bezpośredniej rozmowy na temat literatury i otrzymania imiennej dedykacji z autografem na książce. Finał rozpoczęto od utworzenia barwnego korowodu, który maszerował ulicami miasta w rytmie muzyki orkiestry dętej. Atrakcjami imprezy były również liczne konkursy, malowanie twarzy, zwiedzanie samolotu oraz wypuszczenie 650 balonów w barwach Wieruszowa.
Wszystkie akcje czytelnicze mają na celu rozwijanie i promocję czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, dlatego ważne jest, by takie akcje wspierać i rozpowszechniać.

Joanna Kawula