Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

wieruszow 65 2018wieruszow ksiazka na walizkachDSC00175 rs

Nasza szkoła uczestniczyła w finale VI edycji akcji czytelniczej „Z książką na walizkach. A to historia!”, który odbył się 12 maja 2018 r. w Wieruszowie. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną, Wydawnictwem Literatura, Urzędem Gminy Wieruszów oraz Biblioteką Powiatową i Pedagogiczną. W akcję włączyły się również szkoły i przedszkola prezentując scenki teatralne przedstawiające fragmenty książek oraz sylwetki pisarzy obecnych podczas finału. Grupę uczniów z naszej szkoły występujących w przedstawieniu pt. "Jeden dzień z życia Wilczka" przygotowały panie H. Biegańska i J.Kawula.

 

W tym dniu gościli: Grażyna Bąkiewicz, Anna Czerwińska-Rydel, Kalina Jerzykowska, Barbara Kosmowska, Zuzanna Orlińska, Katarzyna Ryrych, Kazimierz Szymeczko i Paweł Wakuła, który z okazji 650-lecia Wieruszowa napisał książkę dla najmłodszych „Wierusz i nikt”. Obecność pisarzy dawała możliwość do bezpośredniej rozmowy na temat literatury i otrzymania imiennej dedykacji z autografem na książce. Finał rozpoczęto od utworzenia barwnego korowodu, który maszerował ulicami miasta w rytmie muzyki orkiestry dętej. Atrakcjami imprezy były również liczne konkursy, malowanie twarzy, zwiedzanie samolotu oraz wypuszczenie 650 balonów w barwach Wieruszowa.
Wszystkie akcje czytelnicze mają na celu rozwijanie i promocję czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, dlatego ważne jest, by takie akcje wspierać i rozpowszechniać.

Joanna Kawula

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...