Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

spotkaniezpisarka20180511 100227 rsMiejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie gościła pisarkę Katarzynę Ryrych. Spotkanie czytelnicze odbyło się 11 maja 2018 r. w czytelni biblioteki. Słuchaczami spotkania byli uczniowie z kl. VI „b” naszej szkoły pod opieką pani Anety Hanas oraz uczniowie z okolicznych szkół podstawowych. Pani Katarzyna Ryrych opowiadała o swoich książkach i o etapach ich powstawania.

 

 Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczno- literacki „A to historia!”, który polegał na wykonaniu ilustracji do fragmentu książki „Wilczek” Katarzyny Ryrych. Z naszej szkoły nagrodzone zostały dwie uczennice z kl. VI „b”: Amelia Wyżnikiewicz i Barbara Brzezińska. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczniowie wraz z bibliotekarkami w barwnym korowodzie maszerowali ulicami miasta głosząc hasła zachęcające do czytania książek.

Joanna Kawula

 

spotkaniezpisarka20180511 112002 rs spotkanie czytelnicze 201820180511 111950 rs

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...