Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

spotkanie policja bez wakacje 2017 1Zbliża się długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku. W ferworze zabaw, a czasami z nudy, robimy rzeczy, które mogą mieć zgubne skutki dla naszego zdrowia. Jak nie zepsuć sobie wakacji i spędzić je bezpiecznie opowiedział nam w czasie spotkania aspirant Robert Olek - dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Pan policjant został zaproszony na spotkanie z uczniami klas czwartych przez p. Renatę Tobis. Przedstawił nam swoje codzienne obowiązki. Zwrócił uwagę na to, z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć dzieci w czasie wolnym od szkoły. By uporządkować naszą wiedzę na ten temat, przypomniał kilka ważnych zasad.

 Na przykład w górach należy pamiętać o porządnych butach i właściwym ubraniu, gdyż pogoda często lubi się zmieniać. Nie wybieramy się na szlak bez opieki dorosłych, zapisujemy też numer alarmowy GOPR. Spędzając wakacje nad wodą- morzem, czy jeziorem- pływamy tylko w miejscach strzeżonych, tam, gdzie mamy opiekę ratownika WOPR. Nie skaczemy do wody w miejscach nieznanych, sprawdzamy temperaturę wody, by nie była zbyt niska. Nie bawimy się w podtapianie kolegów, spychanie z materaca, czy zrzucanie z pomostu. Musimy pamiętać o słońcu, które nad wodą operuje mocniej. Staramy się zabezpieczać przed jego promieniowaniem, by uniknąć poparzeń i udarów. Latem częściej jeździmy na rowerze. Powinniśmy zadbać, by był sprawny. Zawsze musimy mieć przy sobie kartę rowerową. Nie wstydzimy się zakładać kasku. Przestrzegamy przepisów drogowych.Większość z nas najwięcej wolnych chwil spędzi w domu i na własnych podwórkach. Tutaj też musimy zachować czujność. Nie wdajemy się w rozmowy z obcymi, nie opowiadamy nikomu o swoich rodzicach i domu. Nigdy nie otwieramy drzwi obcym osobom! Kiedy zachowanie nieznajomego budzi nasze obawy, alarmujemy dorosłych. W domu można miło spędzić czas, pod warunkiem, że będziemy unikać zabawy gazem, prądem, ogniem, wodą, ostrymi przedmiotami lub lekarstwami. Musimy również być rozważni, przebywając w gospodarstwach wiejskich, gdzie obecne są maszyny rolnicze. Chociaż budzą ciekawość, lepiej obchodzić się z nimi ostrożnie. 

NUMERY TELEFONÓW, POD KTÓRYMI UZYSKAMY POMOC:
112 – telefon alarmowy służb ratowniczych
997 –Policja
998 –Straż Pożarna
999 –Pogotowie Ratunkowe
601 100 100 – telefon alarmowy WOPR
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYCH
I BEZPIECZNYCH WAKACJI !

Informacje zebrali:
Piotrek Wenclewski,
Kacper Bak i Kacper Juszczak
z klasy IV „a”

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...