Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

cieszęcinZ końcem listopada został zaprezentowany kolejny etap innowacji pedagogicznej Mały Mistrz Kuchni – smaki i tradycje świata w oddziale przedszkolnym w Cieszęcinie. Tym razem gościliśmy we Francji, w przepięknej scenerii wieży Eiffla i ławeczek nad Sekwaną. Odwiedziły nas również przemiłe panie z Uniwersytetu III Wieku. Przy nutkach paryskiej muzyki wspólnie przygotowaliśmy francuskie rogaliki croissanty. Nie zabrakło też wspaniałego kankana, który najbardziej kojarzy nam się z Paryżem, miastem miłości. Po wysłuchaniu kilku słów o Francji wszyscy usiedliśmy przy kawiarnianych stołach, kosztując przepyszne rogaliki.
Przedszkolaki przygotowały Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyszły ze swoją ulubioną maskotką-przytulanką. Były tańce, prace plastyczne i misiowe ciasteczka. Dzień upłynął nam miło i sympatycznie. Wzięliśmy udział w gminnym konkursie plastycznym "Mój Przyjaciel Miś" zorganizowanym przez SP w Teklinowie. Zgłosiliśmy 4 prace i wszystkie zajęły wysokie miejsca. Prace Soni i Alana zajęły pierwsze miejsca, natomiast Kubusia i Konrada - drugie miejsce.
Odwiedziliśmy Miasteczko Elfów w Borowiance (Ostrów Wlkp), gdzie wspaniale spędziliśmy czas z elfami i Mikołajem. Mieliśmy okazję przejechać się zaprzęgiem świętego Mikołaja.
Były też wróżby andrzejkowe, które przyniosły nam dużo radości.
Przygotowaliśmy też prace konkursowe do WDK w Wieruszowie dwa świąteczne karmniki oraz stroiki na konkurs szkolny organizowany przez samorząd uczniowski.

Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...