Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

zdrowe odżywianieW klasie I b roku szkolnym 2018/2019 od listopada do maja realizowany był program innowacyjny pt. „Odżywiam się zdrowo i czuję się zdrowo”.

Program miał na celu uświadomienie dzieciom oraz ich rodzicom, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jaki wpływ na zdrowie człowieka ma aktywność fizyczna.

Podczas zajęć dzieci się uczyły się, ale też świetnie się bawiły. Uczestniczyły w prelekcji na temat prawidłowego odżywiania połączonej z prezentacją multimedialną. W sposób higieniczny przygotowywały proste posiłki. Poznały zasady spożywania posiłków. Wykonywały między innymi sałatkę owocową, którą chętnie spożywały, sok z warzyw i owoców z wykorzystaniem sokowirówki, przygotowywały zdrowe, pożywne kanapki, układały ciekawe przepisy na sałatkę owocową i jarzynową, spotykały się z ciekawymi ludźmi: lekarzem, dietetyczką, pielęgniarką, nauczycielem w-fu, wykonywały różne prace plastyczne promujące zdrowie, układały ciekawe hasła-rymowanki o zdrowym odżywianiu, itp. Przynosiły do szkoły zdrowe śniadanie i miały świadomość, w jaki sposób wpływa to na ich zdrowie i rozwój. Kontrolowały siebie i rodziców, którzy chętnie angażowali się w realizację naszego programu.
Podejmowane działania sprawiały dzieciom wiele radości, a przede wszystkim przyniosły zadowalające efekty. Dzieci zdrowiej się odżywiają, chętnie podejmują aktywność ruchową. Wiedzą, że prawidłowe odżywianie jest warunkiem zdrowego rozwoju fizycznego i umysłowego, a także wzmacnia odporność.
Podsumowaniem realizacji programu było wykonanie przez dzieci piramidy żywieniowej i zaprezentowanie wytworów pracy dzieci podczas spotkania z rodzicami na wywiadówce oraz w Dniu Święta Matki.

Beata Łuczak

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...