Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

b 5 25402andrzejki tradycje 2019 24Pod takim hasłem 29 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka zorganizowano popołudniowe spotkanie dla uczniów. Podczas imprezy uczniowie odwiedzili Piekarnię Państwa Pilarz, w której przyjrzeli się technologii wypieku chleba, zapoznali się z niełatwą pracą piekarza. Na koniec spotkania właściciele zakładu podarowali dzieciom pączki oraz chleb. Po powrocie z piekarni uczniowie zaproszeni zostali do obejrzenia eksponatów drewnianych, służących niegdyś gospodyniom wiejskim do wypieku chleba (łopata, dzieża, słomianki) oraz wysłuchania prelekcji na temat tradycji wypieku chleba w kulturze ludowej. Następnie odbyły się praktyczne warsztaty pieczenia chleba oraz ciastek, podczas których uczestnicy mieli okazję wyrabiać ciasto ręcznie. W czasie, kiedy ciasto się piekło, uczniowie przystąpili do wróżb i konkursów andrzejkowych. Zwieńczeniem wieczoru był pokaz akrobacji z ogniem w wykonaniu grupy YOUNGFIRE. W międzyczasie uczniowie klasy V d zachęcili kolegów do udziału w loterii fantowej oraz do wizyty w szkolnym sklepiku. Najwięcej emocji dostarczyły uczestnikom wróżby andrzejkowe, zwłaszcza te o charakterze matrymonialnym. Po dwóch godzinach upiekł się chleb i można było rozpocząć degustację. Program imprezy był tematycznie związanym z dwiema innowacjami pedagogicznymi, które są realizowane w naszej szkole. Jedna ma charakter kulinarny ,,Mały Mistrz Kuchni’’ i jest realizowana w oddziale przedszkolnym w Cieszęcinie, druga to "Śladami kultury ludowej", której głównym celem jest zapoznanie uczniów z tradycjami polskiej kultury ludowej. Dzięki współpracy nauczycieli oraz dużemu zaangażowaniu uczniów klasy Vd udało nam się miło, radośnie i wesoło spędzić piątkowy wieczór! Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za dobrą zabawę!

Organizatorzy: Agnieszka Danielewicz, Violetta Żurek,
Nina Okoń – Wyder, Justyna Stawska-Rak

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...