Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

ogrodek kl4a 3Przekazywanie treści przyrodniczych tylko za pomocą „suchej” wiedzy książkowej, obrazków i ilustracji jest dla uczniów mało ciekawe, a wiedza zdobyta tą drogą – ulotna i nietrwała. O wiele bardziej atrakcyjne i interesujące są zajęcia w plenerze. Zaletą owych zajęć jest z pewnością to, że dają uczniom większą wiedzę naukową i zrozumienie procesów zachodzących w przyrodzie. Realizacja takich zajęć jest możliwa choćby przy wykorzystaniu założonego przy naszej szkole ogródka dydaktycznego „Pod chmurką”. Ponadto ogródek ten spełnia rolę innowacji pomocnej w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej i społecznej. Tematyka zajęć plenerowych, przeprowadzonych w pierwszej połowie listopada 2019r., dotyczyła składników pogody. Uczestnikami owych zajęć byli uczniowie klasy 4a, którzy w praktyce dokonali rozróżnienia podstawowych rodzajów chmur, określenia kierunku wiatru czy też sporządzenia mapy pogody przy wykorzystaniu odpowiednich znaków graficznych. Zajęcia wzbudziły wśród uczestników wiele pozytywnych emocji, a treści dydaktyczne z pewnością na dłużej i trwalej zapiszą się w ich pamięci.

           A. Kula

ogrodek kl4a 2       ogrodek kl4a 4     ogrodek kl4a

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...