Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

zajecia ekoogródek 2019IMG 20191118 094652 rsPoczątek listopada 2019r. zapisze się w pamięci uczniów klasy 3c jako czas spędzony w atmosferze nauki i rekreacji. Uczniowie owej klasy mieli przyjemność uczestniczenia w plenerowych zajęciach, które odbyły się w ramach edukacji przyrodniczej. Tematyka zajęć dotyczyła różnych krajobrazów Polski. Dzieci, uruchamiając swoją wyobraźnię, przeniosły się w podróż z „Panem Ciekawskim”, przemierzając różne krajobrazy Polski. Przygotowane zagadki, dotyczące zakątków naszego kraju, wzbudziły wśród uczestników wiele pozytywnych emocji i zainteresowania. Ponadto uczniowie, wypełniając karty pracy, mieli okazję przypomnieć sobie choćby odpowiednie barwy służące do pokolorowania mapy Polski.
Zajęcia plenerowe są dla uczniów o wiele bardziej atrakcyjne i interesujące w porównaniu z zajęciami prowadzonymi w klasie, a przede wszystkim posiadają większe walory edukacyjne. Realizacja takich zajęć jest możliwa choćby przy wykorzystaniu założonego przy naszej szkole ogródka dydaktycznego „Pod chmurką”, który oprócz walorów estetycznych pełni też rolę kształcącą, a przebywanie dzieci na świeżym powietrzu jest dodatkowym jego atutem, gdyż przekłada się na walory prozdrowotne tego typu zajęć.

A. Kula , A. Brylak

zajecia ekoogródek 2019IMG 20191118 094533 rs     zajecia ekoogródek 2019IMG 20191118 094511 rs    zajecia ekoogródek 2019IMG 20191118 094518 rs

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...