Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

kolo matematyczneW roku szkolnym 2017/2018 kontynuowaliśmy zajęcia koła matematycznego. Odbywały się one w ramach projektu konkursowego pod nazwą „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020.
Na zajęcia zapisane były 34 osoby, jednak każdorazowo było nas zdecydowanie więcej. W trzech grupach spotykaliśmy się kilka razy w tygodniu, aby grać, rozwiązywać testy matematyczne i zadania logiczne, a także przygotowywać modele matematyczne, pomoce dydaktyczne czy tablice pomocnicze.
Celem zajęć było rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych. Uczestnicy mieli możliwość samorealizacji, poszerzania własnych horyzontów, łączenia teorii z praktyką oraz odkrywania tajemnic matematyki na drodze doświadczeń.
Wielu z tych uczniów brało udział w konkursach i olimpiadach matematycznych, zdobywając wysokie miejsca. Rozwiązywanie podczas zajęć przykładowych zadań, testów on-line czy materiału ponadprogramowego przydało się i zaowocowało laureatami konkursów.
Uczniowie podsumowali koło matematyczne w czerwcu z nadzieją, że takich zajęć nie zabraknie również w przyszłym roku szkolnym. Warto doskonalić te nadprogramowe umiejętności i pokazywać wszystkim, że matematyka nie musi być trudna.

Agata Kowalczyk - Baryga

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...