Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

experymentarium

   logo projektu

W kwietniu w ramach projektu „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, odbyła się wycieczka do Experymentarium w Łodzi dla 37 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.
Uczestnicy wycieczki odbyli podróż do świata nauki. Uczniowie korzystali z różnorakich urządzeń i stanowisk interaktywnych, które ilustrowały m.in. prawa fizyki, zjawiska magnetyczne czy pomagały zrozumieć zasady logiki. Epokowe odkrycia wielkich naukowców przestały być tajemnicą także dla uczniów. Tutaj poznały nowe zagadnienia w miłej atmosferze. Już same nazwy stanowisk zapowiadały dobrą zabawę – „Lewitująca piłka”, „Głowa na tacy”,„Słup zagrożenia” czy „Nurek Kartezjusza”. Znaleźliśmy odpowiedź na każde pytanie, a ciekawość nasza została zaspokojona. Jedną z najpopularniejszych atrakcji był kosmiczny Vortex Tunel. W jego środku nasze zmysły oszalały oszukiwane przez efekty świetlne i dźwiękowe. Wszystko obracało się w zawrotnym tempie, mieniąc się fluorescencyjnymi barwami, jakbyśmy znaleźli się w środku czarnej dziury.
Zadowoleni, zafascynowani i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Elżbieta Wojtysiak
Marzena Szymanek

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...