Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

projekt wycieczka wroclaw2017 31logo projektu

5.10. 2017r. odbyła się wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie w ramach realizowanego projektu : „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.


Miejsce, do którego się wybraliśmy, poświęcone jest wodzie, która pokrywa 70% naszej planety. Uczniowie zwiedzający Hydropolis byli wprost zachwyconi ilością ciekawych tematów, eksponatami, a przede wszystkim nowoczesnymi metodami przekazywania wiedzy.
W Hydropolis popularyzuje się wiedzę o wodzie z pogranicza wielu dziedzin nauki. Przed samym wejściem na ekspozycję czekała na nas kurtyna wodna, a zaraz za nią ogromny wodny wir. Spektakularne eksponaty rozbudziły naszą wyobraźnię.
Cała multimedialna ekspozycja podzielona jest na kilka stref. Zwiedzanie z Panią przewodnik rozpoczęliśmy od filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, wyświetlono go na ekranie 360º. Następnie eksplorowaliśmy głębiny oceanów, batyskafem śladami Jamesa Camerona, odkrywając tajemnice zatopionego Titanica. W strefie o życiu w oceanach poznaliśmy jakie strategie wykorzystują zwierzęta aby przetrwać w podmorskich głębinach . W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu. Rozmach wystawy wzbudził nasz zachwyt i uznanie. Wizyta tutaj może być połączeniem nauki i zabawy. Interaktywna, angażująca forma uczestnictwa w zwiedzaniu na pewno pozwoliła nam na zapamiętanie istotnych faktów o wodzie. Zostaliśmy uwrażliwieni na problem deficytu wody i konieczności jej oszczędzania.
Dodatkową atrakcją były doświadczenia i eksperymenty z wodą, które wykonywaliśmy w pracowni samodzielnie. Badaliśmy gęstość cieczy, rozpuszczalność, siłę wyporu. Udało się nam „wyczarować” tęczę w probówce.
Tematyka wodna towarzyszyła nam przez całą wycieczkę, ponieważ padał deszcz. Przemoknięci do suchej nitki, ale szczęśliwi i zadowoleni wracaliśmy do Wieruszowa. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Hydropolis, w którym czeka na was wspaniała przygoda z wodą.

Uczniowie wraz z opiekunami

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...