Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

Cała Polska Czyta Dzieciom – 2024 r.

Ilekroć, odłożywszy książkę, snuć

zaczniesz nić własnych myśli, tylekroć

książka cel zamierzony osiąga.”

                                      Janusz Korczak „ Jak kochać dziecko”

„Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie” to hasło XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbywa  się  w dniach od 1 do 7 czerwca 2024r.

To największe coroczne święto czytelnicze ma na celu kształtowanie nawyku czytania wśród najmłodszych i zrozumienia jak wielką mądrość można odnaleźć w książce.

         Nasza szkoła, jak co roku również zaangażowała się w tę akcję, ponieważ wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Postanowiliśmy więc czytać dzieciom włączając w tę akcję zaproszonych gości: rodziców, dziadków, nauczycieli, itp.

„Nikt nie rodzi się czytelnikiem,

czytelnika trzeba wychować,

codziennie czytając dziecku

dla przyjemności”

         Ważnym punktem całej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” było spotkanie dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Wieruszowie –  p. Angeliką Balcerzak oraz p. Dariuszem Lipińskim; z przedstawicielkami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie – Patrycją Ciszewską oraz p. Katarzyną Mazur; z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie – st. bryg. Dariuszem Góreckim; z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie –asp. Anną Stępień; z przedstawicielką Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Żłobińską; z przedstawicielką Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Dąbrowską; z przedstawicielką Klubu Sportowego „Husaria” w Wieruszowie - p. Klaudią Słowikowską, którzy wystąpili  przed  dziecięcą publicznością w naszej szkole dnia 4 czerwca 2024r.

         Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek i wierszy znanych pisarzy w wykonaniu tak znakomitych gości. Przygotowywały  także   własnoręcznie wykonane  prezenty i medale, wręczały dyplomy oraz nagradzały czytających oklaskami.

         Cała akcja przebiegała w miłej, życzliwej atmosferze rozbudzając wśród uczniów chęć sięgania po ciekawą książkę.

 

                                                                                              Beata Łuczak