Cała Polska Czyta Dzieciom – 2023r.

„Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się  w dniach od 1 do 7 czerwca 2023r.

To największe coroczne święto czytelnicze ma na celu kształtowanie nawyku czytania wśród najmłodszych i zrozumienia jak wielką mądrość można odnaleźć w książce.
Nasza szkoła, jak co roku również zaangażowała się w tę akcję, ponieważ wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Postanowiliśmy więc czytać dzieciom włączając w tę akcję zaproszonych gości: rodziców, dziadków, nauczycieli, itp.
Ważnym punktem całej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” było spotkanie dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego z przedstawicielką Starostwa Powiatowego w Wieruszowie – p. Karoliną Kaźmierczak oraz p. Angeliką Balcerzak; z przedstawicielką Urzędu Miejskiego w Wieruszowie - p. Magdaleną Mogą; z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie – mł. kpt. Maciejem Krzywańskim; z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie – kom. Maciejem Dusiem; z przedstawicielką Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Żłobińską; z przedstawicielką Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Dąbrowską; z przedstawicielką Szpitala Powiatowego w Wieruszowie - p. Natalią Piekielną; z przedstawicielem Ratownictwa Medycznego w Wieruszowie - p. Maciejem Zimochem, którzy wystąpili  przed  dziecięcą  publicznością nieco wcześniej, bo już  dnia  29 maja 2023r. Wszystkie   dzieci   z   zainteresowaniem słuchały  bajek i  wierszy  znanych   pisarzy w wykonaniu tak znakomitych  gości. Przygotowywały także własnoręcznie wykonane prezenty i medale, wręczały dyplomy, słodkie niespodzianki  i nagradzały czytających oklaskami.
Cała akcja przebiegała w miłej, życzliwej atmosferze rozbudzając wśród uczniów chęć sięgania po ciekawą książkę.

Beata Łuczak