KONKURS RECYTATORSKI

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała konkurs recytatorski pod nazwą „Czar poezji Ewy Szelburg – Zarembiny”.

Celem konkursu było przybliżenie twórczości polskiej powieściopisarki oraz poetki, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie uzdolnień artystycznych, promowanie poezji polskich poetów.
22 maja 2023 r. uczniowie z różnych szkół gminy Wieruszów mogli wykazać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II „b”: Iga Błaszczyk, Agnieszka Przybyła oraz z klasy IV „a”- Klaudia Karsznia. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas I-III i IV- VI.  Powołana komisja oceniała uczestników pod względem znajomości tekstu, dykcji, interpretacji tekstu, ogólnego wyrazu artystycznego. Uczennice z naszej szkoły otrzymały dyplomy za udział i nagrody pocieszenia.