PÓŁECZKA- KSIĄŻECZKA

Wolontariat naszej szkoły zaprasza wszystkich do udziału w akcji czytelniczej, której celem jest rozpowszechnianie czytelnictwa poprzez przyniesienie różnych książek: używanych lub nowych, przeczytanych i niepotrzebnych w domu.

Dzięki temu kształtujemy, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży, odpowiednią postawę:

- by „uszanować makulaturę” i nie wyrzucać książek, lecz wymienić na inną,

- by podzielić się wiedzą i doświadczeniem z czytanego tekstu.

Na korytarzu szkolnym, przy sali gimnastycznej, znajduje się  PÓŁECZKA-KSIĄŻECZKA Funkcjonowanie tego miejsca, w dużej mierze, zależeć będzie od uczniów naszej szkoły, a także rodziców oraz nauczycieli, jeśli:

- przyniosą książki,

- będą je czytać,

- wymieniać na inne -bezpłatnie, za darmo, tylko w ramach ludzkiej uczciwości, której należy się uczyć.

Podstawowe hasła akcji czytelniczej, to:

PRZYNIEŚ!

PRZECZYTAJ!

WYMIEŃ!

ODDAJ!

Akcja trwa do końca roku szkolnego. Zachęcamy do udziału. Książki na wymianę można przynosić do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego lub do biblioteki szkolnej.