Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

PÓŁKOLONIE LETNIE 2024

W okresie od 24 czerwca 2024r. do 05 lipca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie odbyły się półkolonie letnie, podczas których uczestnicy wzięli udział w szeregu pogadanek oraz zajęć związanych ze zdrowym trybem życia oraz bezpieczeństwem podczas wakacji.

Zajęcia na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas kąpieli oraz zachowań jakie powinny towarzyszyć najmłodszym podczas zabaw przeprowadził policjant Piotr Siemicki z KPP z Wieruszowa.  Przedstawiciel Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wieruszowie pani Anna Smolis pokazała naszym uczestnikom jak działają używki, poprzez zajęcia z goglami stymulującymi zachowania po różnych substancjach psychoaktywnych oraz przeprowadziła pogadankę na temat ich szkodliwości.

Pani Małgorzata Skolankiewicz oraz Celina Zawidzka z WDK przeprowadziły zajęcia z robienia „GLUTKÓW”, które doskonale działają na zmysł dotyku, przez co wykonywanie ich korzystnie wpływa na integrację sensoryczną dzieci.

Na naszym boisku podczas półkolonii letnich gościliśmy funkcjonariuszy Państwowej Straży, goście w ciekawy sposób przybliżyli uczestnikom wyjątkowość pracy strażaka, jednocześnie prezentując stój, sprzęt oraz wóz bojowy. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale także na udzielaniu pomocy podczas wypadków drogowych i innych akcji. W ten upalny dzień nasi goście przygotowali kurtynę wodną, która sprawiła dzieciom wielką frajdę.

Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie uczestnicy półkolonii letnich mogli doświadczyć jak wygląda akcja ratunkowa na wodzie, ponieważ każdy mógł odbyć przejażdżkę motorówką ratowniczą po rzece Prośnie. Na zakończenie półkolonii druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie przygotowali Piana Party, które było wyczekiwanym wydarzeniem przez dzieci. Zabawa to dostarczyła naszym uczestnikom wiele radości i niezapomnianych chwil.

Dwukrotnie odbyliśmy wycieczkę do Oleśnicy do Parku Wodnego Atol, zabawy w wodzie pokazały nam jak odważne i sprytne są nasze dzieci. Po zabawach wodnych rozkoszowaliśmy się pięknem przyrody w pobliskim parku.

Wycieczka do Agroturystyki „Bocianie Gniazdo” w Chróścinie zapewniła ciekawą lekcję historii związaną z naszą okolicą, a także uczestnicy aktywnie spędzili czas na łonie przyrody.

Dwukrotnie odwiedziliśmy kino Słońce, gdzie odbyły się seanse filmowe.

Podczas trwania półkolonii letnich uczestnicy brali udział w zabawach integracyjnych, plastycznych i rywalizacjach sportowych. Odbyli warsztaty kreatywne z klocków LEGO, co wpłynęło na rozwój umiejętności komunikacji czy rozwiązywania problemów.

05 lipca 2024r. r. podczas podsumowania półkolonii letnich uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za poświęcony czas dla naszych dzieci:

Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie

Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wieruszowie

Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie

Ochotniczej Staży Pożarnej w Wieruszowie

WDK Wieruszów

Zajęcia odbyły się dzięki współfinansowaniu Gminy Wieruszów.