Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

Sukcesy Uczennic ,,Korczaka”

Siatkówka to jedna z najpopularniejszych dyscyplin zespołowych, przyciągająca do hal i przed telewizory licznych kibiców. Mówi się o niej, że jest to sport, który łączy, a nie dzieli. Dotyczy to zarówno zawodników, którzy wspólnie pracują na sukces, jak i kibiców, których wsparcie potrafi być budujące w trakcie rozgrywek zespołów.

W propagowanie walorów tej dyscypliny sportowej od lat zaangażowany jest Zespół Szkół w Byczynie, który w tym roku po raz dwunasty był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego ,,SIATKÓWKA – SPORT, CO ŁĄCZY A NIE DZIELI’’. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły. W miniony piątek- 17 maja- laureatów konkursowych zmagań zaproszono na oficjalne wręczenie nagród. W ścisłej czołówce uplasowały się aż trzy uczennice z ,,Korczaka”!

Uczennica klasy 7c Amelia Golus jest Laureatką Konkursu w kategorii plastycznej- otrzymała STATUETKĘ GRAND PRIX.

Uczennica klasy 7a Hanna Stojecka  zdobyła  I miejsce w Konkursie w kategorii literackiej- fraszka o reprezentancie polskiej kadry narodowej w siatkówce.

Uczennica klasy 7c  Diana Ihnatenko otrzymała Wyróżnienie w Konkursie w kategorii plastycznej dla uczniów klas 7-8.

Wymienione wyżej dziewczęta w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy, albumy przyrodnicze, książki, koszulki kadry narodowej w siatkówce, piłki z autografem Sebastiana Świderskiego i wiele innych cennych upominków. Nauczyciele przygotowujący uczennice do konkursu również zostali uhonorowani dyplomami z podziękowaniami i albumami przyrodniczymi.

Po gali rozdania nagród dla wszystkich uczestników i opiekunów był przygotowany słodki poczęstunek. Następnie przewodnik zaprosił zgromadzonych na spacer po historycznej części miasta Byczyny. Uroczystość zakończyła się obiadem w restauracji Hetmańska.

 

Serdecznie gratulujemy wspaniałych sukcesów naszym Laureatkom i życzymy kolejnych!

 

Opiekunowie konkursu:

Anna Augustyniak i Renata Tobis