Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

ZABYTKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Nasza świetlica włączyła się w realizację programu Fundacji Lawendowy Anioł, mającego na celu poszerzanie wiedzy o atrakcyjnych miejscach i zabytkach województwa łódzkiego.

Wychowankowie świetlicy zapoznali się z grą "Edukacyjne memory dla dzieci i młodzieży", a tym samym z zabytkami województwa łódzkiego, które skrywa w sobie bogactwo historyczno-religijnych zabytków.
Celem gry jest poszerzenie wiedzy uczniów województwa łódzkiego o fascynujących miejscach, które warto poznać bliżej. W składzie gry znajdują się zabytki z 21 powiatów województwa łódzkiego, umieszczone na kafelkach.
Projekt okładki do gry został wyłoniony w ramach konkursu plastycznego „Na najładniejszą okładkę do gry Memory”, a zwycięska praca ozdobiła opakowanie gry. Zwycięzcą został Jakub Sokolnicki ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie.
Gry zostały rozesłane do placówek oświatowych na terenie województwa łódzkiego, także do naszej szkoły.

Katarzyna Sawczuk