Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

Półkolonie letnie w Korczaku

W okresie od 31lipca 2023 do 11 sierpnia 2023 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie odbyły się zajęcia profilaktyczno-sportowe pod hasłem „Z profilaktyką, sportem i edukacją nam po drodze”, podczas których uczestnicy wzięli udział w szeregu pogadanek oraz zajęć związanych ze zdrowym trybem życia oraz bezpieczeństwem podczas wakacji.

Zajęcia na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas kąpieli oraz zachowań jakie powinny towarzyszyć najmłodszym podczas zabaw przeprowadził asp. Piotr Siemicki z KPP z Wieruszowa.  Przedstawiciel Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wieruszowie pani Anna Smolis pokazała naszym uczestnikom jak działają używki, poprzez zajęcia z goglami stymulującymi zachowania po różnych substancjach psychoaktywnych oraz przeprowadziła pogadankę na temat ich szkodliwości.

Podczas trwania zajęć uczestnicy brali udział w zabawach integracyjnych oraz rywalizacjach sportowych. Gry planszowe, lepienie plasteliną, a także malowanie farbami i kredkami sprawiało dzieciom nie lada frajdę, dzięki tym zajęciom dzieci rozwijały  kreatywność, pomysłowość i inwencję twórczą.

Dzięki WDK dzieci mogły zagościć w Klubie Seniora i obejrzeć film na poddaszu. Panie Celina i Kasia przeprowadziły zajęcia z robienia SLIME, dzieci również wzięły udział  w warsztatach budowania i programowania Kloców LEGO. Zajęcia tworzenia lalek w WDK były ciekawym doświadczeniem dla naszych podopiecznych, ponieważ mogli wykonać swoją ulubioną postać, której głównym elementem była drewniana łyżka. Dzięki wyobraźni dzieci powstały niesamowite postacie.

Dwukrotnie odbyliśmy wycieczkę do Oleśnicy do Parku Wodnego Atol, zabawy w wodzie pokazały nam jak odważne i sprytne są nasze dzieci. Po zabawach wodnych rozkoszowaliśmy się pięknem przyrody w pobliskim parku.

Wycieczka do Kolejkowa we Wrocławiu zachwyciła naszych podopiecznych. Ogromna makieta Dolnego Śląska wywołała wiele emocji. Dzieci z zaciekawieniem oglądały miniatury postaci, budynków, pojazdów. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez przewodnika oraz zadawały wiele ciekawych pytań.

Dwukrotnie odwiedziliśmy kino Słońce, gdzie odbyły się seanse filmowe.

Odwiedziliśmy również Wieruszowski Klub Sportowy Prosna, gdzie zajęcia lekkoatletyczne przeprowadził trener Jarosław Urbaniak.

Na zakończenie zajęć druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie przygotowali Piana Party, które było wyczekiwanym wydarzeniem przez dzieci. Zabawa to dostarczyła naszym uczestnikom wiele radości i niezapomnianych chwil.

11 sierpnia 2023 r. podczas podsumowania zajęć profilaktyczno-sportowych uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz koszulki wraz ze słodyczami.

Zajęcia odbyły się dzięki współfinansowaniu Gminy Wieruszów.